Uszczelka pod spoiler

Chcesz coś kupić ? Pisz a będzie Ci dane !
krzycho252
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 13:47
Model: SW20
Generacja: REV1
Silnik: 3s-ge
Lokalizacja: Świdnica

Uszczelka pod spoiler

Post autor: krzycho252 »

Witam. Poszukuję takiej uszczelki, która oryginalnie znajdowała się pod elementami spojlera i oddzielała je od karoserii. Najprawdopodobniej miała zapobiegać porysowaniu karoserii przez te elementy. Moja jest już w kiepskim stanie, a nie chciałbym niszczyć sobie karoserii więc poszukuję czegoś takiego, z tym, że nie wiem gdzie to znaleźć, albo raczej jak to nazwać. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
mac_nyn
Posty: 505
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 05:33
Model: SW20
Generacja: REV2
Silnik: 3sgte
Lokalizacja: Rumia Pomorskie

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: mac_nyn »

A pytałeś w ASO? Uszczelkę pod łuk nad tylną szybą mieli, może pod spojler też się znajdzie ;)
krzycho252
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 13:47
Model: SW20
Generacja: REV1
Silnik: 3s-ge
Lokalizacja: Świdnica

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: krzycho252 »

Nie w ASO jeszcze nie pytałem, myślałem raczej, że będzie to łatwo dostępna rzecz kupowana na metry, ale nie wiem jak to nazwać, żeby znaleźć.
Awatar użytkownika
Yojimbo
Posty: 674
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 13:54
Model: AW11
Generacja: REV2
Silnik: 3S-GTE

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: Yojimbo »

To jest w zasadzie coś w rodzaju taśmy piankowej. Też się z chęcią dowiem gdzie to kupić.
Awatar użytkownika
xanter
Posty: 713
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 22:01
Model: Inny
Silnik: 3SGTE
Lokalizacja: Legionowo

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: xanter »

Zwykła taśma dwu stronna
krzycho252
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 13:47
Model: SW20
Generacja: REV1
Silnik: 3s-ge
Lokalizacja: Świdnica

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: krzycho252 »

Z taśma dwustronna pewnie też zdałaby egzamin, jednakże po przyklejeniu się do lakieru na karoserii, po jakimś czasie może pojawić się problem z jej odklejeniem. Bardziej coś jednostronnego jak właśnie jakaś taśma piankowa. Jednakże, to też nie do końca mnie przypadło do gustu, ponieważ o ile swoją rolę zapewne by spełniło, o tyle założenie tego wymagałoby nieco precyzji a i tak mogłoby nie do końca wyjść. Wiem wiem narzekam, ale z drugiej strony fajnie byłoby mieć wszystko porobione oryginalnie i idealnie (nawet mimo faktu, że parę innych rzeczy trzyma się na trytkach :P). Niemniej jednak, jak zauważyłem na swoich starych już sparciałych uszczelkach, o których mowa, są one w kształcie litery L, tak, że jedna strona jest przyklejona do elementu montowanego, a druga, taka niewielka warga pomaga w odpowiednim ułożeniu uszczelki i przynajmniej według mnie, pozostawia estetyczny wygląd. I właśnie poszukując takiej uszczelki natknąłem się na coś takiego: http://jarusnet.pl/08f03-shj-1100d
Co prawda miałem nadzieję, że będzie kosztowało grosze, ale tragedii też nie ma. Nie do końca widać również czy rzeczywiście ma ona kształt litery L, ale wywnioskowałem to ze zdjęć już zamontowanej uszczelki na pozostałych zdjęciach.
Awatar użytkownika
Bullseye
Administrator
Posty: 1388
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 09:52
Model: SW20
Generacja: REV2
Silnik: 3S-GE gen4
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: Bullseye »

2016 - Toyota MR2 REV2 "Perełka" - 93"
2012 - 2016 Toyota MR2 REV2 "Mercia" - 93" [*]
2015 - Honda CA125 Rebel "Rabuś" - 97"
krzycho252
Posty: 163
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 13:47
Model: SW20
Generacja: REV1
Silnik: 3s-ge
Lokalizacja: Świdnica

Re: Uszczelka pod spoiler

Post autor: krzycho252 »

To nie to czego bynajmniej ja szukam :)
ODPOWIEDZ