Emblematy

Chcesz coś sprzedać ? Pisz a będzie Ci odebrane !
Awatar użytkownika
juras80
Posty: 130
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 12:15
Model: ZZW30 FL
Silnik: Spalinowy :)

Re: Emblematy

Post autor: juras80 »

Jeśli to element ode mnie, to w takim razie nie alu, tylko stal nierdzewna :) tylko dlaczego nie potraktowałeś pilnikiem dzioba i krawędzi skrzydeł:)? Gdzieś na etapie wycinania maszyna źle zinterpretowała krzywe i zrobiła tam kółka.
Ja na razie zrobiłem sobie emblemat na tył i breloczek. Brelok planowałem potraktować klarem z utwardzaczem. Nie wiem jak to wyjdzie, ale pochwalę się rezultatem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: Emblematy

Post autor: tinuviel »

To ja cały czas myślałem że to alu. nawet pastą do alu polerowałem i nawet się ładnie polerowało o.O Bałem się pilnika bo to to łączenie dzioba ze skrzydłem jest bardzo cienkie w wersji jednolitej i nie chciałem urwać.
Awatar użytkownika
juras80
Posty: 130
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 12:15
Model: ZZW30 FL
Silnik: Spalinowy :)

Re: Emblematy

Post autor: juras80 »

Nie, to nierdzewka. Łączenie faktycznie jest cieniutkie, ale wysłałem Ci też chyba te oddzielne?
Ja na kierownicę jeszcze nie zdecydowałem jaki kolor, czarny, czy czerwony. Przystawię oba i zobaczymy, który będzie lepiej komponować się z wnętrzem.
Obrazek
Awatar użytkownika
juras80
Posty: 130
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 12:15
Model: ZZW30 FL
Silnik: Spalinowy :)

Re: Emblematy

Post autor: juras80 »

tinuviel pisze:
Bullseye pisze:Na tę chwilę panie wygląda to lepiej jak oem :D
Jaka żywica wylewasz i jak pozbywasz się bąbelków ?
Jak ta żywica dobrze zaschnie (mam jakąś starą - mam nadzieje że jest ok) to OEM będzie przy tym wyglądać jak podróbka.

Żywicę zleciłem Adze - w końcu chemik. Z tego co podpatrzyłem to wymieszała to powoli a później strzykawką (bez igły) nabrała żywicę już bez żadnych pęcherzyków powietrza i z tej też strzykawki powoli rozlała na emblemat. Myśleliśmy żeby to do labu zabrać i tam użyć pompy próżniowej (gdzieś widziałem że ludzi tak robią z żywicą żeby pozbyć się pęcherzyków) ale chyba nie będzie trzeba bo żadnych nie ma.

Wiesz może już jaka to żywica była? Z klarem nie wyszło zupełnie. Jest za rzadki i nie wiem ile warstw musiałoby być, żeby ten 1mm pokryć chociaż na równo. A jak dałem ciut grubszą warstwę, to pomarszczyło się, więc pozostaje żywica.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bullseye
Administrator
Posty: 1388
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 09:52
Model: SW20
Generacja: REV2
Silnik: 3S-GE gen4
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emblematy

Post autor: Bullseye »

Ja użyłem tej z Linka.
Trochę doczytałem, i po podgrzaniu do 50-60* żywicy pieknie się rozlała bez żadnych bąbelków :)
Co prawda nie do znaczka jej użyłem bo nie mam wzoru, ale przyznaję że wyszło mega. Pięknie błyszczy.
Teraz tak myślę czy do znaczka nie lepiej by było nadlac tej żywicy, w sensie na tyle dużu bo nadmiar spłynął po bokach - tyle że znaczek byś musiał idealnie wypoziomować i postawić na czym do czego żywica by spływała. I najlepiej komora bez pyłowa jak u mnie (co prawda nie idealna bo to komora na drukarkę 3D ale nie osadził się żaden paproszek).
2016 - Toyota MR2 REV2 "Perełka" - 93"
2012 - 2016 Toyota MR2 REV2 "Mercia" - 93" [*]
2015 - Honda CA125 Rebel "Rabuś" - 97"
Awatar użytkownika
Bullseye
Administrator
Posty: 1388
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 09:52
Model: SW20
Generacja: REV2
Silnik: 3S-GE gen4
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emblematy

Post autor: Bullseye »

Przed świętami sobie wytnę na laserze i zobaczę jak to wyjdzie nadlew taki ;)
2016 - Toyota MR2 REV2 "Perełka" - 93"
2012 - 2016 Toyota MR2 REV2 "Mercia" - 93" [*]
2015 - Honda CA125 Rebel "Rabuś" - 97"
Awatar użytkownika
juras80
Posty: 130
Rejestracja: wtorek 24 lip 2018, 12:15
Model: ZZW30 FL
Silnik: Spalinowy :)

Re: Emblematy

Post autor: juras80 »

Bullseye pisze:Ja użyłem tej z Linka.
Trochę doczytałem, i po podgrzaniu do 50-60* żywicy pieknie się rozlała bez żadnych bąbelków :)
Co prawda nie do znaczka jej użyłem bo nie mam wzoru, ale przyznaję że wyszło mega. Pięknie błyszczy.
Teraz tak myślę czy do znaczka nie lepiej by było nadlac tej żywicy, w sensie na tyle dużu bo nadmiar spłynął po bokach - tyle że znaczek byś musiał idealnie wypoziomować i postawić na czym do czego żywica by spływała. I najlepiej komora bez pyłowa jak u mnie (co prawda nie idealna bo to komora na drukarkę 3D ale nie osadził się żaden paproszek).
Kupiłem cos podobnego, zobaczymy co przyjdzie. Ogólnie to planowałem okleić taśmą dookoła, albo jakąś tekturą i dopiero wtedy zalać, tak, żeby było z 2-3 mm ponad emblemat. Wtedy idealne poziomowanie nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, ponieważ i tak chciałem zeszlifować górę do "soczewki". Aczkolwiek poziomowanie na pewno spowoduje mniej dodatkowej pracy.
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: Emblematy

Post autor: tinuviel »

Wyszlo tak jak na zdjeciach ale bede robic raz jeszcze bo przy odklejaniu od drewienka carbon juz za mocno zlapal oraz za duzo zywicy wyszlo bokiem o kurze jedno skrzydelkonwystaje. Ja mam Jurek jakas zywice z allegro ale chyba kupie inna bo ta calkowicie nie stwaedniala chociaz ma ciekawa wlasciwosc autoregeneracji. Mozna ja podziobac paznokciem a po paru minjtach nie ma sladu.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bullseye
Administrator
Posty: 1388
Rejestracja: niedziela 16 mar 2014, 09:52
Model: SW20
Generacja: REV2
Silnik: 3S-GE gen4
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Emblematy

Post autor: Bullseye »

Trochę mnie zainspirowałes to i ja sobie wycialem :)
IMG_20200103_181729747.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2016 - Toyota MR2 REV2 "Perełka" - 93"
2012 - 2016 Toyota MR2 REV2 "Mercia" - 93" [*]
2015 - Honda CA125 Rebel "Rabuś" - 97"
ODPOWIEDZ