[zakup grupowy] breastplate w30

Chcesz coś sprzedać ? Pisz a będzie Ci odebrane !
Floem
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 30 sie 2016, 22:57
Model: SW22
Generacja: REV1
Silnik: 1zz

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: Floem »

Do mnie też wszystko dotarło! Dzięki! :D
jaworjawor
Posty: 302
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 14:43
Model: SW22
Generacja: REV1
Silnik: 2ZZ-GE

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: jaworjawor »

do usług :) Mam jednego nowego chętnego z forum, ktoś jeszcze by się pisał to zamówiłbym od razu więcej sztuk?
Awatar użytkownika
mario
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 17:12
Model: ZZW30
Silnik: 2zz-GE
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: mario »

Dorwałem się ostatnio do spawarki i wy spawałem coś takiego. Uprzedzając pytania zrobiłem to z rurek stalowych. Część przednia waży 3,4 kg a część środkowa 11 kg. Sztywność przy jeździe na po wertepach się poprawiła chociaż muszę przyznać że w porównaniu to innych mr2 jakimi jeździłem to mój egzemplarz przed montażem wzmocnień mało trzeszczał. Jeżdżę na sprężynach H&R i 17 calowych felgach na niskim profilu i auto na wybojach nie odbiega sztywnością od aut z dachem. Nie było jeszcze okazji zobaczyć na torze jak się będzie zachowywać. Pozostało jeszcze coś w tylnej części zrobić ale muszę znaleźć czas i zastanowić się jakie rozwiązanie zastosować.
Obrazek
Awatar użytkownika
xanter
Posty: 713
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 22:01
Model: Inny
Silnik: 3SGTE
Lokalizacja: Legionowo

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: xanter »

Po co tyle tego żelastwa. Zwykła kratownica nie wystarczła by?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mario
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 17:12
Model: ZZW30
Silnik: 2zz-GE
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: mario »

Z tego wszystkiego to breastplate najwięcej waży. Same rurki były lekkie bo zrobiłem z nierdzewki więc nie musiały mieć grubych ścianek. Nie chciało mi się wymyślać czegoś nowego a wzorowałem się na tym co robią firmy tuningowe, skoro ktoś już to opracował, a kilka kilogramów zwłaszcza umieszczonych tak nisko nie robi jak dla mnie żadnej różnicy. Nie mam tiga wiec nie bawiłem się w aluminium zwłaszcza że nie wiedziałem jakie będą tego efekty.
Obrazek
Awatar użytkownika
GOLDI
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 20:25
Model: SW20
Generacja: REV1
Silnik: obecny

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: GOLDI »

solidnie to wyszło, masa rzeczywiscie nisko, a i nie dosc duzo jej doszlo :) zrobiles tylko dla sebie czy masz opcje zrobic kopie? btw co to za producent? ultraracing moze?
Awatar użytkownika
mario
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 17:12
Model: ZZW30
Silnik: 2zz-GE
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: mario »

Wzorowałem się na firmie http://www.corkyandcompany.net ale od jakiegoś czasu strona nie działa. Żeby to robić na masę to trzeba by sobie kratownice zrobić jako szablon. Ja poszedłem na skróty i spawałem ile się da na aucie a potem zdejmowałem i spawałem resztę do której nie miałem podejścia. troszkę pościągało ale w zasadzie to niewiele otworów musiałem przerabiać na fasolkę. Przy większej ilości można by wyciąć breastplate z aluminium i do tego spawać z tego samego materiału ramę. Generalnie to zajmuje się mechaniką na co dzień i robienie takich kratownic jak dla mnie jest całkowicie nie opłacalne. Chciałem dla odmiany zrobić coś dla przyjemności a nie kasy wiec poświeciłem 1 maja na zabawę spawarką. Jak zda to egzamin praktyczny to w razie czego mam ludzi którzy by to mogli profesjonalnie wykonać z rurek aluminiowych tylko trzeba by wykonać kratownicę z otworami montażowymi w której by spawało się ramę. Cena też pewnie była by większa niż teraz bo mnie poza breastplate całość wyszła niewiele bo za rurki z nierdzewki (takie się trafiły) na złomie zapłaciłem 50 zł a piaskowanie i malowanie kosztowało 100 za obie części.
Awatar użytkownika
WojtekMR
Posty: 1345
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 11:47
Model: ZZW30
Silnik: K20z4

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: WojtekMR »

corky przestał działać - szkoda ba fajne robił z alu elementy

jak będziesz robił z alu to się piszę - ale chciałbym z tyłem włącznie (czy wykorzytałeś istniejące otwory w podwoziu - czy jednak wiertarka szła w ruch?)
Awatar użytkownika
mario
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 17:12
Model: ZZW30
Silnik: 2zz-GE
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: mario »

W środkowym elemencie w tylnej części corky miał mocowania tylko na śrubki m6 od dołu co wydawało mi się mało solidne wiec zrobiłem dodatkowy w kratownicy który pokrywa się z otworami kołków mocujących osłony w tylnej części i dałem śrubę przelotową z nakrętką. Żadnych dziur nie robiłem w podwoziu. Pierwowzór miał rurki mocowane na breastplate ale po przymiarkach strasznie zmniejszały prześwit wiec umieściłem je do czoła i pospawałem. Troszkę ułatwiło to sprawę bo nie musiałem ciąć i wstawiać tulejek w rury w celu przykręcenia breastplate. Przy projektach jakie tu widziałem na forum to takie roboty nie będą stanowiły problemu. W zasadzie to najłatwiej jest pasować i spawać wszystko na aucie bo odejdzie nam sporo mierzenia a poza tym czeęść środkowa nie jest płaska bo w celu dopasowania trzeba było doginać rurki w tylnej części na szczęście ładnie poszło na prasie. Chcąc to zrobić profesjonalnie trzeba kupić rurki aluminiowe, zamówić breastplate z aluminium, kątownik na mocowania i kogoś ze spawarką. Dzień roboty i można naprawdę zrobić to znacznie lepiej jak mi to wyszło, ale ja nie jestem spawaczem i nie zależało mi na walce z kilogramami. Teraz jeszcze pomyślę nad tyłem bo generalnie większość tego co z nalazłem w sieci nie do końca mi odpowiada i muszę pomyśleć na roll barem który będzie spełniał swoje zadanie i nie szpecił auta, bo wszystko co do tej pory widziałem było albo praktyczne i paskudne, albo estetyczne i zagrażające życiu podczas wypadku. Chętnie bym to komuś zlecił ale jak czytałem o perypetiach użytkowników naszego forum to szkoda mi nerwów.
tommi
Posty: 433
Rejestracja: sobota 18 cze 2016, 15:02
Model: SW22
Silnik: k24

Re: [zakup grupowy] breastplate w30

Post autor: tommi »

ciekawe czy cos to daje
ODPOWIEDZ