Pierwszy raz na torze

To co lubimy najbardziej, czyli kącik spamera :)
mystek
Posty: 316
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 10:50
Model: AW11
Generacja: REV1
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: mystek »

koszty takich semislicków? Słyszałem też, że generalnie semislick jak się nie nagrzeje dobrze, to nie będzie tak super kleił. Prawda?
Awatar użytkownika
tinuviel
Posty: 640
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 19:33
Model: ZZW30 FL
Silnik: 1zz turbo

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: tinuviel »

Niestety roznie to bywa. Generalnie sami slick powinien sie nie nadawac do jazdy na codzien, szczegolnie przy zimniejszej pogodzi i w miescie gdzie ciezko opone dogrzac. Lepiej powinny sobie radzic oponu typu UHP.

Tyle teorii a w praktyce znajdziesz UHP ktore zimne kleja gorzej niz niektore semislicki, znajdziesz tez semislicki ktore potrafia sie na togrze przegrzewac. Najlepiej pewnie miec osobny set na tor.
Awatar użytkownika
GOLDI
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek 27 mar 2014, 20:25
Model: SW20
Generacja: REV1
Silnik: obecny

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: GOLDI »

nie ma uniwersalnej opony na kazdy tor i kazde warunki, opona ktora na torze typu takiego jak w krk bedize dziala dobrze, nie przegrzeje sie, szybko dobrze i bedzie kleic, na poznaniu poplynie juz po pierwszym kolku.

wszystko zalezy od obiektu, warunkow, temperatury etc...
Beba
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 22:13
Model: ZZW30
Silnik: 2zz-ge

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: Beba »

mystek pisze:
A no i pozdrawiam kolegę z niebieskiego III gena z 2ZZ-GE, który puszcza mega ognie z tyłka :). Mam nadzieję, że jeszcze coś pojeździmy wspólnie.
Hej,
Dzięki za spotkanie i chwilę rozmowy, miło było poznać. Możesz mi powiedzieć czy w niedzielę strzelałem ogniami z wydechu czy było tym razem bez efektów wizualnych? Bo auto dostało komplet nowych świec, wymieniłem cewkę i nie powinno być już fajerwerków.

Niestety musiałem przerwać jazdę po pierwszej sesji, miałem niespodziewany wyciek oleju spod czujnika wałków i nie chciałem ryzykować.
Moto Park Kraków ciężko nazwać torem, szczególnie po wizycie na Silesia Ring ale jest to zawsze jakieś nowe doświadczenie. U nie w grupie był lancer, a45 amg, bmw compact, mustang GT, clio sport, audi S6 i jeździło się całkiem przyjemnie, bez napinki i w fajnej atmosferze. Najmocniej cisnęli chłopaki w BMW, mieli slicki i zmodzone auto także wydawali się być najszybsi. Duże auta na tym torze tracą dość mocno także taką małą pchełką jak MR2 można robić lepsze czasy.
Mam zbyt nerwowe auto i sam jestem jeszcze bardziej narwany także trochę spokoju + wymiana stabilizatorów i gum powinny pomóc :)

Jakby ktoś się wybierał na pojeżdżawkę torową to chętnie się podłączę, ponoć w kupie raźniej.
mystek
Posty: 316
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 10:50
Model: AW11
Generacja: REV1
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: mystek »

Tak, dalej sadziłeś flame'y, z tym, ze na odpuszczeniu gazu, a na filmie z silesia łotał ogniami chyba na wyciśniętym gazie ...? Nie pamietam juz. Za bardzo podlany chyba jest. Jakie tam mody sa porobione? I czy bylo strojone?
Bilo
Posty: 272
Rejestracja: sobota 12 mar 2016, 19:56
Model: AW11
Generacja: REV1
Silnik: 3SGE

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: Bilo »

Semi ma homolagcje drogowa. Normalnie sie na nich jezdzi. Semi niektore mozna dogrzac i jest lepiej inne nie trzeba. Kwestia twardosci mieszanki. Moje extreme w5 totalnie poplynely w nd ale trzymaly. Moglem zabrac nie w5 tylko R. Calym zestawem wrocilem wieczorem normalnie do domu... na semi w komforcie... z ad08 na bagazniku bo mi sie zmieniac nie chcialo

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Beba
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 22:13
Model: ZZW30
Silnik: 2zz-ge

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: Beba »

mystek pisze:Tak, dalej sadziłeś flame'y, z tym, ze na odpuszczeniu gazu, a na filmie z silesia łotał ogniami chyba na wyciśniętym gazie ...? Nie pamietam juz. Za bardzo podlany chyba jest. Jakie tam mody sa porobione? I czy bylo strojone?
Swap silnika, dolot + wydech, reszta seria włącznie z ECU. Dziwne bo nie powinien już strzelać z dupy, chyba pora jechać do doktora od auta ;)
mystek
Posty: 316
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 10:50
Model: AW11
Generacja: REV1
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: mystek »

#Beba - a wypada mu zapłon czasami na pełnym bucie?

W Twojej grupie tym Evo fisiował tak, że mu kawałki opony odpadały w 3 serii i też zakończył swoją przygodę. Tym A45 AMG jeździł koleś mega słabo, jak obserwowaliśmy z boku. Mustang na początku jeździł wolno, ale później nie najgorzej, jak na tą słabszą wersję i ultra ponton jeśli chodzi o zawias :P . Clio i Audi nie przyjrzałem się. Clio za to fajnie brzmiało. Najszybsi to własnie chyba ci z w BMW i to Evo.
mystek
Posty: 316
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 10:50
Model: AW11
Generacja: REV1
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: mystek »

#bilo - ile wpisowego płaciłeś za Autodrom Jastrząb w tym Drive Cup?
mystek
Posty: 316
Rejestracja: piątek 07 kwie 2017, 10:50
Model: AW11
Generacja: REV1
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy raz na torze

Post autor: mystek »

60km na torze + 56km normalnej jazdy = spalanie 18,66l... sporo tak dość, jak na wolnossaka. Czy "ten typ tak ma"?
ODPOWIEDZ